Teknolojiden uzak doğal birhayat: İMECE EVİ

Doğanın Sesine Kulak Verin

Dayanışma kültürünün ve doğal yaşamın önemini anlatmak ve bizzat bu anlayışla yaşamak için İzmir Menemen’de Dumanlıdağ’ın içerisinde 30 yıl önce terk edilmiş bir köyde İMECE EVİ’ni kurmuş Yenigün ailesi…

Geleneksel yöntemlerle doğal olarak, ekmeklerini, sebze ve meyvelerini, zeytinyağlarını, sabunlarını, diş macunlarını hatta güneşten kendi elektriklerini bile üretiyorlar.

Teknolojiden en az şekilde yararlanan aile, kendileri üretirken çevrelerinde de bunu gerçekleştirebilecek insanlarla dayanışma içerisinde ekonomik ve ekolojik bir sistem kurmuş.

Ayrıca doğaya ve geleneksel yöntemlere bağlılıklarını evde doğum yaparak bir kez daha ispatlayan Reyhan Güler Yenigün, çocuklarının da kendileri gibi doğaya bağlı olmasını istiyor. Bu yüzden hastane ortamının stresinden uzak, tamamen bilinçli bir şekilde evde doğum yapmaya karar veriyor. Hiç kimse risk almak istemez diyen Reyhan hanım, bunun için doktor, ambulans ve hastane ile irtibatlarını kesmediklerini de belirtiyor.

İMECE EVİ, hayatı ıskalamamak ve sürekli rekabet ortamında yaşamak istemeyenler için gerçek bir organik merkez…

‘Doğanın sesine kulak vermeli ve öğrenmeye çalışmalıyız’ diyen Yenigün ailesi, ekolojik yaşama gönül verenleri İMECE EVİ’ne bekliyor.

Teknolojiden uzak doğal birhayat: İMECE EVİ” konusunda Bir Fikir

 1. Hey there 🙂

  Your wordpress site is very sleek – hope you don’t mind me asking what theme you’re using?

  (and don’t mind if I steal it? :P)

  I just launched my site –also built in wordpress like yours– but the theme
  slows (!) the site down quite a bit.

  In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd” on Google (would appreciate any feedback) – it’s still in the works.

  Keep up the good work– and hope you all
  take care of yourself during the coronavirus scare!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir